Hry na síti Facebook.comZajímavou součástí Facebooku jsou také hry. Ty najdeme na této sociální síti pod položkou Aplikace a můžeme si zde vybrat ze skutečně široké nabídky. Nové hry na Facebook.com neustále přibývají a zahrát si můžeme tituly různých žánrů – skoro každý si tady může najít hru, která ho zaujme. Na Facebooku tak najdeme hry logické, strategické, sportovní, karetní, vědomostní, akční, arkádové, simulátory a řadu dalších. Výhodou her na Facebooku je – kromě toho, že jsou zdarma – také fakt, že si v nich můžeme snadno změřit síly s našimi přáteli, které na Facebook.com máme. Můžeme tak porovnávat naše skóre a soutěžit o to, kdo ho bude mít nejvyšší. Na stránce s hrami navíc vidíme aktuální přehled nejhranějších a nejoblíbenějších her a přehled her, které hrají naši přátelé. U jednotlivých titulů jsou také hvězdičky, které symbolizují, jak je hra mezi jejími hráči hodnocená. Her různých žánrů je na Facebook.cz spousta a jsou zajímavým a příjemným zpestřením této sociální sítě, díky kterému si můžeme zkrátit dlouhou chvíli a zahnat nudu.

Na portálu Štěstí.cz se každý den seznámí mnoho nových párů. Facebook přihlásit se můžete i z mobilního telefonu. Facebook přihlášení můžete provést přes náš web.

Pro koho je vhodná sociální síť Facebook.com?

Facebook je sociální síť vhodná téměř pro každého. Jediným základním omezením je to, že ji podle pravidel mohou používat pouze osoby, které už dosáhly 13 let, jinak se na něj může přihlásit každý. Facebook je vhodný pro ty, kteří chtějí být v bližším kontaktu se svými kamarády, přáteli a známými. Je vhodný pro ty, kteří chtějí být neustále v obraze a vědět, co je nového nejen u jejich přátel, ale i v různých oblastech, o které se zajímají. Facebook.com je určený i pro ty, kteří se prostě chtějí bavit, zahrát si jednoduché hry a užít si na internetu hodně zábavy. Prakticky každý si na této sociální síti může najít něco, co ho zaujme a vzhledem k tomu, že Facebok je zcela zdarma, určitě stojí za to ho alespoň vyzkoušet.

Facebook.com a přidávání přátel

Přátelé jsou hlavním důvodem, proč chodíme na Facebook. Používat jej můžeme i bez toho, že bychom si kohokoliv do přátel přidali, ale drtivá většina lidí využívá Facebook.com právě pro komunikaci se svými kamarády. Přidat si někoho do přátel je velmi snadné a stačí si jen najít jeho profil, kliknout na tlačítko Přidat do přátel a pak už jen počkat, jestli si nás dotyčný jako přítele potvrdí nebo ne. Stejně snadno si můžeme někoho z přátel odebrat. Co se týká celkového množství přátel, tak maximální počet je 5 000 a jakmile uživatel Facebooku tohoto čísla dosáhne, už si jich víc přidat nemůže. Nicméně i při mnohem menším počtu přátel existují určitá omezení – pokud si např. někdo přidává až moc přátel během krátké doby, nebo je zřejmé, že si přidává cizí lidi, které nezná, může mu Facebook.com tuto funkci na nějaký čas zablokovat – platí totiž, že principem této sítě je sdílení a komunikace s opravdovými přáteli, které už známe a nikoliv seznamování s cizími lidmi. Spousta lidí si navíc vytváří falešné „fake“profily, ve kterých se vydávají za někoho jiného, např. za různé celebrity atd.

 Facebook.com a bezpečnost našich údajů

Při užívání Facebooku bychom měli myslet i na některá bezpečnostní pravidla. Patří mezi ně např. to, že bychom si neměli přidávat úplně cizí lidi, zvláště pokud toho o sobě na této síti hodně prozrazujeme. Ideální je nastavit si soukromí na Facebook.com tak, aby příspěvky, které sdílíme, viděli jen ti lidé, které máme v přátelích. Jediné, co je veřejné a mohou to vidět úplně všichni, je naše profilová a úvodní fotka. Informace, jako je např. datum narození, telefonní číslo, ostatní fotky atd. už pak můžeme skrýt tak, aby to viděli jen lidé, které opravdu známe. Nastavit soukromí na Facebooku si však musí každý sám a je na každém, jestli se rozhodne např. svoje fotky sdílet s celým světem, nebo jen s nejbližšími přáteli.

Facebook.com na mobilních telefonech

Sociální síť Facebook.com se stále více prosazuje i na mobilních telefonech. Pokud máme mobil, který má internetový prohlížeč, v lepším případě smartphone, můžeme tak být na Facebooku online kdekoliv, kde máme možnost internetového připojení. Facebook.cz můžeme snadno používat i přes běžný prohlížeč, ale mnohem pohodlnější je to přes speciální aplikace. Ty jsou k dispozici pro všechny hlavní operační systémy, takže je můžeme využít na Androidu, iOSu i Windows Phone. Kromě aplikací pro Facebok jako takový ale určitě stojí za to stáhnout si i samostatnou aplikaci pro Facebook.com Chat. I těch existuje hned několik a kromě oficiálního Facebook Messengeru patří k těm lepším např Go!Chat.

Facebook.com a jeho největší konkurence

Facebook.com je u nás jednoznačně největší a nejpoužívanější sociální sítí. Není však jedinou, kterou čeští uživatelé internetu používají. Jaké další sociální sítě patří v České republice k těm nejznámějším a jaké možnosti svým uživatelům přinášejí?

Google+ - asi největší konkurent Facebooku patří pod nejpoužívanější internetový vyhledávač Google. Celkově však není ani zdaleka tak populární jako Facebook, a to platí i pro Českou republiku – na Google+ je sice zaregistrovaných docela hodně lidí, ale jen minimum jich Google+ opravdu aktivně používá. Výhodou oproti Facebooku je ale fotogalerie – na Google+ je možné nahrávat fotky ve vyšším rozlišení, a tak se profily na této síti vyplatí např. různých sportovním klubům, obchodům atd.Twitter – jednoduchá sociální síť, která na rozdíl od Facebooku nenabízí zdaleka tolik funkcí. Vlastně jediná věc, kterou na Twiteru můžeme dělat, je sdílení krátkých textových zpráv, neboli tweetů. Ty mohou mít maximálně 140 znaků. Twitter byl založen v roce 2006 a od té doby si v celém světě získal velkou popularitu. Od roku 2012 je pak dostupný i v češtině.

Lidé.cz – česká sociální síť, která patří pod největší český internetový portál Seznam.cz. Lidé.cz fungují především jako seznamka a kromě ní je jednou z hlavních funkcí této sítě chat. Na Lidé.cz najdeme spoustu místností, ve kterých si můžeme 24 hodin denně psát s lidmi z celé ČR a snadno se tak seznámit.

Libimseti.cz – další česká sociální síť, určená hlavně pro mladší uživatele internetu. Je určená především k seznamování a hodnocení fotek a dříve byla velmi populární a hodně navštěvovaná. V posledních letech ale její popularita hodně klesla a dnes už „libko“ není tolik atraktivní. Za zmínku stojí snad jen chaty, ve kterých je možnost chatovat i přes webkameru.

LinkedIn – tato sociální síť se od výše jmenovaných zásadně liší, protože není určená pro zábavu, ani jako seznamka, ale jedná se o síť zaměřenou na práci a na získávání pracovních kontaktů atd. LinkedIn využívají především manažeři, personalisté a výše postavení pracovníci. Hodí se zejména pro vzdělanější uživatele, kteří si zde mohou vytvořit svůj profil, uvést životopis a získat tak nové kontakty a posunout se ve svojí kariéře. Na LinkedIn už je více než 200 milionů lidí z celého světa a  stránky už existují i v české jazykové verzi.

Tyto stránky nejsou oficiální webovou prezentací společnosti Facebook a mají pouze informativní charakter.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!